Ontario Futsal Association
PROVINCIAL FUTSAL NEWSSunday, December 10, 2017  
 
  Information
  Divisions
  XVI ONTARIO FUTSAL CUP 2006 FOR MEN
  XVI ONTARIO FUTSAL CUP 2006 FOR WOMEN, BOYS AND GI
  Hint for Referees
  Contacts
  About




 
printer friendly page


TEAMS

COACHES

WOMEN'S DIVISION

WIN

LOSS

TIE

G/F

G/A

PTS

GROUP A:

LONDON MARCONI

JOHN DICOLA/ROCCO MESCIA

1

2

0

6

11

2

ST. THOMAS DIEGO

JENNIFER BURNS

1

2

0

6

9

2

SARNIA

KEVIN SIMMONDS

1

2

0

5

8

2

VAUGHAN SHOOTERS

FELIPE BENTO

3

0

0

13

2

6

GROUP B:

OWEN SOUND PANTHERS

MARTY MUSTERS

0

3

0

3

10

0

ST. THOMAS OFFSIDE

JAYNE GRISTEY

1

2

0

4

13

2

ST. THOMAS SHOCK

GERRY SAFADI

2

1

0

8

5

4

WOODBRIDGE AZZURRI

FABIAN PAGANI

3

0

0

17

4

6

U-18 GIRLS' DIVISION

SARNIA

KEVIN SIMMONDS

1

2

0

5

8

2

ST. THOMAS FUSION

JENNIFER MAXWELL

0

3

0

2

14

0

TORONTO CRUZ AZUL

LUIS MENA

3

0

0

7

3

6

YORK SHOOTERS

GERRY GENTILE

2

1

0

14

3

4

U-14 GIRLS' DIVISION

ST. THOMAS U-13

STEVE CHURCHILL

0

2

0

0

3

0

ST. THOMAS U-14

PAUL JEFFERY

1

1

0

1

1

2

TORONTO LATIN STARS

RONY MORENO

2

0

0

3

0

4

U-17 BOYS' DIVISION

LONDON BARCELONA

SERGIO FUENTES

0

1

2

5

11

2

OWEN SOUND PANTHERS

MARTY MUSTERS

0

2

1

5

12

1

ST. THOMAS KICKERS

JOE FILIPOVIC

1

0

2

8

6

4

ST. THOMAS TITANS

RICHARD ANDREWS

2

0

1

15

4

5

U-15 BOYS' DIVISION

GROUP A:

BRAMPTON DELFIN

ROHIT PAL

1

2

0

8

12

2

BRAMPTON ELOY ALFARO

CHRISTIAN CARRILLO

2

0

1

14

5

5

ETOBICOKE CRUZ AZUL

ALBERTO AUROJO

2

0

1

17

3

5

LONDON A.C. MILAN

FRANK GRANELLO

0

3

0

1

22

0

GROUP B:

ST. THOMAS F.C.

GLENN SHARKEY

0

2

0

1

9

0

TORONTO LATIN STARS

RONY MORENO

1

0

1

6

2

3

YORK JETS

RAYMOND VELLA

1

0

1

7

3

3

U-14 BOYS' DIVISION

GROUP A:

BRAMPTON LDU

RAFAEL MERA

0

3

0

8

12

0

RICHMOND HILL BLUE

VLADIMIR KARPENKO

3

0

0

14

7

6

TORONTO LATIN STARS

RONY MORENO

1

2

0

7

12

2

UNIONVILLE STRIKERS

DUNCAN FINDLOW

2

1

0

8

6

4

GROUP B:

RICHMOND HILL BLACK

HANIF LADHA

2

0

0

10

0

4

ST. THOMAS

MIKE VAN BOMMEL

1

1

0

5

2

2

YORK JETS 93

JOSE RAMON JUAREZ

0

2

0

1

4

0

U-12 BOYS' DIVISION

LONDON S.E. DYNAMOS

PAUL ALMEIDA

3

0

0

18

7

6

ST. THOMAS

MONICA SUMMERS

2

1

0

12

12

4

WATERLOO SANTOS

ARMANDO ROMAN

1

2

0

12

12

2

WATERLOO SANTTO II

ROB BROWN

0

3

0

5

16

0


SCHEDULE

SATURDAY, MARCH 18, 2006

LOCATION: RIM CENTRE: GYM

TIME

CRT

DIV

GRP

GAME #

TEAM

TEAM

8:25AM

G1

U-12B

1

WATERLOO SANTOS

7

VS

1

WATERLOO SANTO II

9:00AM

G1

U-12B

2

ST. THOMAS

4

VS

6

LONDON S.E. DYNAMOS

9:00AM

G2

U-14G

3

ST. THOMAS U-14

1

VS

0

ST. THOMAS U-13

9:35AM

G1

U-14B

A

4

BRAMPTON LDU

4

VS

6

RICHMOND HILL BLUE

9:35AM

G2

U-14B

A

5

TORONTO STARS

2

VS

4

UNIONVILLE STRIKERS

10:10AM

G1

U-14G

6

TORONTO STARS

1

VS

0

ST. THOMAS U-14

10:10AM

G2

U-14B

B

7

RICHMOND HILL BLACK

1

VS

0

ST. THOMAS

10:45AM

G1

U-12B

8

WATERLOO SANTOS II

3

VS

4

ST. THOMAS

10:45AM

G2

U-14B

A

9

RICHMOND HILL BLUE

5

VS

1

TORONTO STARS

11:20AM

G1

U-12B

10

LONDON S.E.DYNAMOS

7

VS

2

WATERLOO SANTOS

11:20AM

G2

U-14G

11

ST. THOMAS U-13

0

VS

2

TORONTO STARS

11:55AM

G1

U-14B

A

12

UNIONVILLE STRIKERS

2

VS

1

BRAMPTON LDU

11:55AM

G2

U-14B

B

13

YORK JETS 93

0

VS

9

RICHMOND HILL BLACK

12:30PM

G1

U-12B

14

WATERLOO SANTOS II

1

VS

5

LONDON S.E. DYNAMOS

12:30PM

G2

U-15B

A

15

BRAMPTON DELFIN

3

VS

5

BRAMPTON ELOY ALFARO

1:05PM

G1

U-12B

16

ST. THOMAS

4

VS

3

WATERLOO SANTOS

1:05PM

G2

U-15B

B

17

ST. THOMAS

0

VS

4

TORONTO STARS

1:40PM

G1

U-14G

S-F

18

ST. THOMAS U-14

2

PK

1

ST. THOMAS U-13

1:40PM

G2

U-15B

A

19

ETOBICOKE CRUZ AZUL

10

VS

1

LONDON A.C. MILAN

2:15PM

G1

U-14B

A

20

RICHMOND HILL BLUE

3

VS

2

UNIONVILLE STRIKERS

2:15PM

G2

U-14B

A

21

BRAMPTON LDU

3

VS

4

TORONTO STARS

2:50PM

G1

U-14B

B

22

ST. THOMAS

5

VS

1

YORK JETS

2:50PM

G2

U-15B

B

23

YORK JETS

5

VS

1

ST. THOMAS

3:25PM

G1

14-G

FIN

24

TORONTO STARS

5

VS

3

ST. THOMAS U-14

3:25PM

G2

U-15B

A

25

BRAMPTON ELOY ALF

2

VS

2

ETOBICOKE CRUZ AZUL

4:10PM

G1

U-15B

A

26

LONDON A.C. MILAN

0

VS

5

BRAMPTON DELFIN

4:10PM

G2

U-15B

B

27

TORONTO STARS

2

VS

2

YORK JETS

4:45PM

G1

U-17B

28

ST. THOMAS KICKERS

1

VS

1

ST. THOMAS TITANS

4:45PM

G2

U-17B

29

LONDON BARCELONA

1

VS

1

OWEN SOUND PANTHERS

5:20PM

G1

U-18G

30

SARNIA

3

VS

1

ST. THOMAS FUSION

5:20PM

G2

U-18G

31

TORONTO CRUZ AZUL

2

VS

1

YORK SHOOTERS

5:55PM

G1

WOM

A

32

LONDON MARCONI

1

VS

4

ST. THOMAS DIEGO

5:55PM

G2

WOM

B

33

OWEN SOUND

2

VS

3

ST. THOMAS OFFSIDE

6:30PM

G1

WOM

B

34

ST. THOMAS SHOCK

2

VS

5

WOODBRIDGE AZZURRI

6:30PM

G2

WOM

A

35

SARNIA

0

VS

3

VAUGHAN SHOOTERS

7:05PM

G1

U-17B

36

ST. THOMAS TITANS

7

VS

1

LONDON BARCELONA

7:05PM

G2

U-17B

37

OWEN SOUND

2

VS

4

ST. THOMAS KICKERS

7:40PM

G1

U-18G

38

YORK SHOOTERS

5

VS

1

SARNIA

7:40PM

G2

U-18G

39

ST. THOMAS FUSION

1

VS

3

TORONTO CRUZ AZUL

8:15PM

G1

WOM

A

40

ST. THOMAS DIEGO

1

VS

3

SARNIA

8:15PM

G2

WOM

B

41

ST. THOMAS OFFSIDE

0

VS

3

ST. THOMAS SHOCK

8:50PM

G1

WOM

B

42

WOODBRIDGE AZZURRI

4

VS

1

OWEN SOUND PANTHERS

8:50PM

G2

WOM

A

43

VAUGHAN SHOOTERS

5

VS

1

LONDON MARCONI

9:25PM

G1

U-17B

44

ST. THOMAS KICKERS

3

VS

3

LONDON BARCELONA

9:25PM

G2

U-17B

45

OWEN SOUND

2

VS

7

ST. THOMAS TITANS

10:00PM

G1

WOM

A

46

SARNIA

2

VS

4

LONDON MARCONI

10:00PM

G2

WOM

A

47

ST. THOMAS DIEGO

1

VS

5

VAUGHAN SHOOTERS

10:35PM

G1

WOM

B

48

OWEN SOUND

0

VS

3

ST. THOMAS SHOCK

10:35PM

G2

WOM

B

49

ST. THOMAS OFFSIDE

1

VS

8

WOODBRIDGE AZZURRI

SUNDAY, MARCH 19, 2006

9:00AM

G1

U-15B

A

50

BRAMPTON DELFIN

0

VS

5

ETOBICOKE CRUZ AZUL

9:00AM

G2

U-15B

A

51

LONDON A.C. MILAN

0

VS

7

BRAMPTON ELOY ALFARO

9:35AM

G1

U-14B

Q-F

52

BRAMPTON LDU

4

VS

1

RICHMOND HILL BLACK

9:35AM

G2

U-14B

Q-F

53

TORONTO LATIN STARS

4

VS

0

ST. THOMAS

10:10AM

G1

U-14B

Q-F

54

UNIONVILLE STRIKERS

7

VS

0

YORK JETS

10:10AM

G2

U-18G

55

SARNIA

1

VS

2

TORONTO CRUZ AZUL

10:45AM

G1

U-18G

56

YORK SHOOTERS

8

VS

0

ST. THOMAS FUSION

10:45AM

G2

U-15B

Q-F

57

LONDON A.C. MILAN

3

VS

6

TORONTO LATIN STARS

11:20AM

G1

U-15B

Q-F

58

BRAMPTON DELFIN

8

VS

2

YORK JETS

11:20AM

G2

U-15B

Q-F

59

BRAMPTON ELOY ALF

8

VS

0

ST. THOMAS

11:55AM

G1

U-14B

S-F

60

RICHMOND HILL BLUE

5

VS

1

UNIONVILLE STRIKERS

11:55AM

G2

U-14B

S-F

61

BRAMPTON LDU

4

VS

2

TORONTON LATIN STARS

12:30PM

G1

U-15B

S-F

62

ETOBICOKE CRUZ AZUL

2

VS

3

BRAMPTON ELOY ALFARO

12:30PM

G2

U-15B

S-F

63

TORONTO LATIN STARS

1

VS

4

BRAMPTON DELFIN

1:05PM

G1

U-18G

FIN

64

TORONTO CRUZ AZUL

1

VS

4

YORK SHOOTERS

1:05PM

G2

U-17B

FIN

65

ST. THOMAS TITANS

2

VS

1

ST. THOMAS KICKERES

2:00PM

G1

WOM

S-F

66

VAUGHAN SHOOTERS

3

VS

1

ST. THOMAS SHOCK

2:00PM

G2

WOM

S-F

67

WOODBRIDGE AZZURRI

4

VS

1

ST. THOMAS DIEGO

3:00PM

G1

U-12B

FIN

68

LONDON S.E DYNAMO

6

PK

7

ST. THOMAS

3:00PM

G2

U-14B

FIN

69

RICHMOND HILL BLUE

8

VS

5

BRAMPTON LDU

4:00PM

G1

U-15B

FIN

70

BRAMPTON ELOY ALF

3

VS

6

BRAMPTON DELFIN

4:00PM

G1

WOM

FIN

71

VAUGHAN SHOOTERS

1

VS

3

WOODBRIDGE AZZURRI




Created by: Bob Luft -- Last updated:Mar 21, 2006